تکنولوژی, اخبار روز, داغ ترین ها

آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟

آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟
آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟

آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟

hivami_char_02

آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟ زندگی انسان سرعت خواهد گرفت، رفتارها تغییر خواهد کرد و صنایع متحول خواهند شد و این چیزی است که می توان با قطعیت پیش بینی کرد.

در نیمه اول قرن بیستم، مفهوم هوش مصنوعی تقریباً منحصراً برای طرفداران داستان های علمی تخیلی معنی داشت. در ادبیات و سینما، اندروید، ماشین‌های حساس و سایر اشکال هوش مصنوعی در مرکز بسیاری از واترمارک‌های علمی تخیلی قرار داشتند. از متروپلیس تا من روبات هستم. در نیمه دوم قرن گذشته، دانشمندان و فناوران تلاش جدی برای تحقق هوش مصنوعی را آغاز کردند.

آینده هوش مصنوعی : تاریخچه مختصری از تأثیر هوش مصنوعی بر جامعه

در پروژه تحقیقاتی تابستانی دارتموث در سال 1956 در مورد هوش مصنوعی، جان مک کارتی، یکی از مجریان برنامه، عبارت هوش مصنوعی را معرفی کرد و به رشد جامعه سازمان یافته محققان هوش مصنوعی کمک کرد.

اغلب تبلیغات هوش مصنوعی از ظرفیت های واقعی هر چیزی که آن محققان می توانستند ایجاد کنند، پیشی می گرفت. اما در سه سال آخر قرن بیستم، پیشرفت های قابل توجه هوش مصنوعی شروع به تکان دادن جامعه در کل کرد.

آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟ رواج هوش مصنوعی در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و سیاست را نمی توان نادیده گرفت. این موضوع بقدری جدی است که باعث نگرانی چهره های مطرح در دنیا گردیده است.

هنگامی که Deep Blue از IBM، استاد شطرنج گری کاسپاروف، قهرمان بازی را شکست داد، به نظر می رسید که این رویداد نه تنها نشان دهنده یک شکست تاریخی و منحصر به فرد در تاریخ شطرنج بود - اولین باری که رایانه یک بازیکن برتر را شکست داد - بلکه یک آستانه را نیز نشان داد. عبور داده شده بود. ماشین های فکری از قلمرو علمی تخیلی خارج شده و وارد دنیای واقعی شده بودند.

عصر کلان داده و رشد تصاعدی قدرت محاسباتی مطابق با قانون مور متعاقباً به هوش مصنوعی این امکان را می دهد که مقادیر عظیمی از داده ها را غربال کند و یاد بگیرد که چگونه وظایفی را که قبلاً فقط توسط انسان انجام می شد انجام دهد.

تأثیرات این رنسانس ماشینی در جامعه نفوذ کرده است: دستگاه‌های تشخیص صدا مانند الکسا، موتورهای توصیه‌ای مانند مواردی که نتفلیکس استفاده می‌کند تا بر اساس سابقه تماشای خود فیلم بعدی را تماشا کنید، و گام‌های کوچکی که توسط خودروهای بدون راننده و سایر وسایل نقلیه خودران برداشته می‌شود. نمادین هستند.

اما پنج سال آینده توسعه هوش مصنوعی احتمالاً منجر به تغییرات اجتماعی بزرگی خواهد شد که بسیار فراتر از آنچه تاکنون دیده‌ایم است.

هوش مصنوعی چه تاثیری بر آینده خواهد داشت؟

رشد سرعت زندگی : آشکارترین تغییری که بسیاری از مردم در سراسر جامعه احساس خواهند کرد، افزایش سرعت تعامل با مؤسسات بزرگ است. هر سازمانی که به طور منظم با تعداد زیادی از کاربران درگیر باشد.

مشاغل، واحدهای دولتی، سازمان های غیرانتفاعی، مجبور خواهند شد هوش مصنوعی را در فرآیندهای تصمیم گیری و در فعالیت های عمومی و مصرف کننده خود پیاده سازی کنند. هوش مصنوعی به این سازمان ها این امکان را می دهد که بیشتر تصمیمات را با سرعت بیشتری اتخاذ کنند.

در نتیجه، همه ما رشد سرعت زندگی را احساس خواهیم کرد.

پایان حریم خصوصی : جامعه همچنین شاهد آزمایش تعهدات اخلاقی خود توسط سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند، به‌ویژه حریم خصوصی خواهد بود. سیستم‌های هوش مصنوعی احتمالاً در مورد هر یک از ما بیشتر از خودمان آگاه خواهند شد.

تعهد ما به حفاظت از حریم خصوصی قبلاً توسط فناوری های نوظهور در 50 سال گذشته به شدت مورد آزمایش قرار گرفته است.

از آنجایی که هزینه بررسی عمیق در داده‌های شخصی ما کاهش می‌یابد و الگوریتم‌های قوی‌تر که قادر به ارزیابی حجم عظیمی از داده‌ها هستند، گسترده‌تر می‌شوند، احتمالاً متوجه خواهیم شد که این یک مانع تکنولوژیکی بیش از یک تعهد اخلاقی بود که جامعه را به حفظ حریم خصوصی سوق داد.

قوانین هوش مصنوعی : همچنین می‌توان انتظار داشت که محیط نظارتی برای سازمان‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند بسیار پیچیده‌تر شود. در حال حاضر در سرتاسر کره زمین، دولت ها در هر سطح، محلی گرفته تا ملی تا فراملی، به دنبال تنظیم مقررات استقرار هوش مصنوعی هستند.

ai_inside_post_image

تنها در ایالات متحده، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قانون هوش مصنوعی در حالی که واحدهای شهر، ایالت و دولت فدرال پیش‌نویس، اجرا و شروع به اجرای قوانین جدید هوش مصنوعی می‌کنند، وجود داشته باشد. در نتیجه پیچیدگی قانونی انجام تجارت در پنج سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

هوش مصنوعی در کدام صنایع تاثیر زیادی خواهد داشت؟

آموزش و پرورش : در تمام سطوح آموزشی، هوش مصنوعی احتمالاً تحول آفرین خواهد بود. دانش آموزان محتوای آموزشی و آموزش های متناسب با نیازهای خاص خود را دریافت خواهند کرد. هوش مصنوعی همچنین استراتژی های آموزشی بهینه را بر اساس سبک های یادگیری فردی دانش آموزان تعیین خواهد کرد. تا سال 2028، سیستم آموزشی به سختی قابل تشخیص است.

مراقبت های پزشکی : هوش مصنوعی احتمالاً به یک ابزار استاندارد برای پزشکان و دستیاران پزشک که وظیفه کار تشخیصی را بر عهده دارند تبدیل خواهد شد. جامعه باید انتظار داشته باشد که میزان تشخیص دقیق پزشکی افزایش یابد. اما حساسیت داده‌های بیمار و پیچیدگی قوانینی که از آنها محافظت می‌کند نیز احتمالاً به یک محیط پزشکی-حقوقی پیچیده‌تر و افزایش هزینه‌های انجام تجارت منجر می‌شود.

دارایی، مالی، سرمایه گذاری : پردازش زبان طبیعی همراه با یادگیری ماشینی به بانک‌ها و مشاوران مالی و همچنین ربات‌های گفتگوی پیشرفته این امکان را می‌دهد که به طور موثر با مشتریان در طیف وسیعی از تعاملات معمولی تعامل داشته باشند: نظارت بر امتیاز اعتباری، کشف تقلب، برنامه‌ریزی مالی، مسائل مربوط به بیمه نامه و خدمات مشتری. سیستم‌های هوش مصنوعی همچنین برای توسعه استراتژی‌های سرمایه‌گذاری پیچیده‌تر و سریع‌تر برای سرمایه‌گذاران بزرگ مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

قانون گذاری : می‌توان انتظار داشت که طی پنج سال آینده شاهد کاهش تعداد شرکت‌های کوچک و متوسط باشیم، زیرا تیم‌های کوچکی متشکل از یک تا سه انسان که با سیستم‌های هوش مصنوعی کار می‌کنند، کارهایی را انجام می‌دهند که در گذشته به 10 تا 20 وکیل نیاز داشت. سریعتر و مقرون به صرفه تر است. با توجه به درخواست‌های مناسب، چت‌بات‌ها می‌توانند خلاصه‌ای ابتدایی از قوانین قابل اجرا و زبان شرط قرارداد را ارائه دهند. بر اساس چند سال اخیر توسعه هوش مصنوعی و با فرض ادامه سرعت آن، تا سال 2028 تعداد وکلای انسانی در ایالات متحده ممکن است 25 درصد یا بیشتر کاهش یابد.

حمل و نقل : در آینده نزدیک شاهد خودروهای خودمختار بیشتری در استفاده خصوصی و تجاری خواهیم بود. از اتومبیل‌هایی که بسیاری از ما به سمت محل کار می‌رویم، کامیون‌هایی که کالاها را در امتداد بزرگراه حمل می‌کنند، تا فضاپیماهایی که انسان‌ها و محموله‌ها را به ماه می‌برند، حمل‌ونقل با وسایل نقلیه خودران احتمالاً دراماتیک‌ترین نمونه ورود ما در عصر خواهد بود. هوش مصنوعی

آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟ آیا آینده توسط گذشته مثل فیلم هایی در این رابطه از قبل پیش بینی شده ؟ نمی دانیم، باید صبر کرد و دید ولی اینکه هوش مصنوعی زمانی به خود آگاهی برسد دور از تصور نیست.

بسیاری از جامعه از کسب‌وکارها و دولت‌ها انتظار دارند که از هوش مصنوعی به‌عنوان تقویت‌کننده هوش و تخصص انسانی یا به عنوان شریک برای یک یا چند انسان که برای رسیدن به هدفی کار می‌کنند، به جای استفاده از آن برای جابجایی کارگران انسانی، استفاده کنند.

نگه داشتن انسان در هر فرآیندی که به طور قابل‌توجهی تحت تأثیر هوش مصنوعی است، کلید مدیریت ترس ناشی از هوش مصنوعی است که در جامعه نفوذ می‌کند.

• لینک های مفید :

2 نظر در “آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟

 1. مریم جهانی گفت:

  اینکه هوش مصنوعی تو زندگیا نفوذ می کنه و معلوم نیست در آینده رباط ها چگونه رفتار خواهند کرد قطعا خیلی ترسناکه

 2. جعفرزاده گفت:

  هوش مصنوعی قطعا دنیا رو نابود می کنه والسلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =

2 نظر در “آینده هوش مصنوعی: در 5 سال آینده چه انتظاری داریم؟

 1. مریم جهانی گفت:

  اینکه هوش مصنوعی تو زندگیا نفوذ می کنه و معلوم نیست در آینده رباط ها چگونه رفتار خواهند کرد قطعا خیلی ترسناکه

 2. جعفرزاده گفت:

  هوش مصنوعی قطعا دنیا رو نابود می کنه والسلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =