اخبار روز

بررسی Chat GPT بعد از یک سال

بررسی Chat GPT بعد از یک سال
بررسی Chat GPT بعد از یک سال

بررسی Chat GPT بعد از یک سال

hivami_char_02

بررسی Chat GPT بعد از یک سال نشان می دهد که تنها در عرض دو ماه از راه اندازی خود، 100 میلیون کاربر ماهانه جمع آوری کرد. یک سال به سرعت به جلو، و پایگاه کاربران در حال حاضر به 200 میلیون افزایش یافته است. این رشد قابل توجه نه تنها شرکت های بزرگ فناوری بلکه سیاست گذاران را نیز شگفت زده کرد. به روندهایی بپردازید که هم صنایع و هم چارچوب های نظارتی را شکل داده اند.

همانطور که ChatGPT یک ساله می شود، اهمیت تاثیر آن را نمی توان اغراق کرد. آنچه که به عنوان یک گام پیشگام در هوش مصنوعی آغاز شد، به سرعت به حضوری فراگیر تبدیل شد و مفاهیم انتزاعی هوش مصنوعی را به واقعیتی روزمره برای بسیاری از افراد یا حداقل موضوعی بر لبان همه تبدیل کرد. ظهور این پلتفرم برای تبدیل شدن به سریعترین برنامه پذیرفته شده در تاریخ

بررسی Chat GPT بعد از یک سال : تنها در عرض دوماه از راه اندازی 100 میلیون کاربر ماهانه جمع کرد. هوش مصنوعی با سرعت رو به جلو می رود، مدل های مختلفی از Chat GPT در دست توسعه و شروع کننده عصر جدیدی از تکنولوژی هستند.

بررسی Chat GPT بعد از یک سال نشان می دهد در حالی که ChatGPT و مدل های زبان بزرگ مشابه (LLM) اجمالی از امکانات موجود در هوش مصنوعی پرده برداری کرده اند، آنها ستون های انقلاب فناوری جدید هستند.

همه پیش‌بینی‌ها بیان می‌کنند که این مدل‌ها به‌طور فزاینده‌ای شخصی‌سازی می‌شوند و بر اساس زمینه خاص هستند. برای استفاده از داده های اختصاصی برای آموزش مدل های تصفیه شده و اتوماسیون خاص صنعت.

ChatGPT از زمان راه اندازی عمومی خود در نوامبر 2022، دستخوش تحولات اساسی شده است. در ابتدا، صرفاً به‌عنوان یک تولیدکننده متن، محدود به پاسخ‌های مشتق‌شده از داده‌های آموزشی جمع‌آوری‌شده تا سپتامبر 2021 عمل می‌کرد. در ابتدا، تمایلی به جعل اطلاعات در صورت نداشتن پاسخ نشان داد، و اصطلاح جدیدی از «توهم» را در گفتمان معرفی کرد.

در مورد هوش مصنوعی در این لحظه، تکرار تکامل یافته ChatGPT که تا آوریل 2023 آموزش داده شده است، دارای قابلیت های گسترده ای است. اکنون از موتور جستجوی بینگ مایکروسافت و منابع اینترنتی برای دسترسی به اطلاعات فعلی بیشتر استفاده می کند.

بررسی Chat GPT بعد از یک سال : مسابقه فناوری برای تسلط بر هوش مصنوعی

در ژانویه 2022، ChatGPT به 100 میلیون کاربر ماهانه دست یافت. افزایش ناگهانی علاقه به هوش مصنوعی مولد، شرکت های بزرگ فناوری را غافلگیر کرده است. علاوه بر ChatGPT، چندین مدل هوش مصنوعی قابل توجه دیگر مانند Midjourney، Stable Diffusion و Bard گوگل منتشر شده است. این پیشرفت ها در حال تغییر شکل زمین های تکنولوژیکی هستند.

غول های فناوری همه منابع را در آنچه که به عنوان یک زیرساخت فناوری محوری در آینده درک می کنند قرار می دهند و روایت انقلاب هوش مصنوعی را شکل می دهند. با این حال، یک چالش مهم پیش رو، تسلط بالقوه تنها چند بازیکن منتخب در این چشم انداز است.

سرمایه گذاران خطرپذیر در نیمه اول سال 2023 تقریباً پنج برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته در شرکت های هوش مصنوعی مولد سرمایه گذاری کردند . حتی بدون احتساب سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری مایکروسافت که در ژانویه رونمایی شد، بودجه VC همچنان در مقایسه با نیمه اول سال 2022 نزدیک به 58 درصد افزایش یافته است.

بررسی Chat GPT بعد از یک سال نمایانگر تأثیر اقتصادی پیش‌بینی‌شده ی مهمی است، با پیش‌بینی PwC که هوش مصنوعی می‌تواند به طور بالقوه اقتصاد جهانی را تا سال 2030 بیش از 15 تریلیون دلار ارتقا دهد.

بر اساس گزارش شاخص هوش مصنوعی در سال 2023، ایالات متحده و چین به طور مداوم در مورد سرمایه گذاری هوش مصنوعی در کانون توجه بوده اند و ایالات متحده از سال 2013 پیشتاز بوده و نزدیک به 250 میلیارد دلار در 4643 شرکت جمع آوری کرده است.

بررسی Chat GPT بعد از یک سال بیانگر شتاب سرمایه گذاری هیچ نشانه ای از کندی را نشان نمی دهد. در سال 2022، ایالات متحده شاهد ظهور 524 استارت آپ جدید هوش مصنوعی بود که 47 میلیارد دلار از منابع مالی غیردولتی به دست آوردند.

در همین حال، در چین نیز روندهای سرمایه گذاری قابل توجهی وجود داشت، به طوری که 160 استارت آپ تازه تاسیس هوش مصنوعی هر کدام به طور متوسط ​​71 میلیون دلار در سال 2022 تضمین کردند.

بررسی Chat GPT بعد از یک سال به ما نشان می دهد که بسیاری از این استارت‌آپ‌های جدید از ChatGPT API استفاده می‌کنند و سناریوهای مورد استفاده خاصی را برای کاربران ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، به یک پلت فرم محصول تبدیل شده است که امکان ادغام تصاویر یا اسناد را در جستجوها و تسهیل مکالمه از طریق زبان گفتاری فراهم می کند

حکمرانی هوش مصنوعی - تنظیم یا عدم تنظیم

افزایش سهام شرکت OpenAI یکی از دلایل اصلی اقدام سریع سیاست‌گذاران در مورد مقررات هوش مصنوعی بود. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، مهمان کنگره ایالات متحده و کمیسیون اتحادیه اروپا برای مذاکرات چارچوب نظارتی جدید هوش مصنوعی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا بود.

بررسی Chat GPT بعد از یک سال : در کنار پیشرفت های هوش مصنوعی، سایه ای از نگرانی وجود دارد. ترس از نابودی شغل ها، حریم خصوصی افراد، انتشارات اطلاعات نادرست و همچنین خود آگاهی هوش مصنوعی در آینده

در میان پیشرفت‌های باورنکردنی هوش مصنوعی، سایه‌ای از نگرانی وجود دارد. نگرانی در مورد تولید محتوای گمراه کننده یا نامناسب توسط هوش مصنوعی که اغلب به عنوان "توهم" شناخته می شود، همچنان یک چالش مهم است.

ترس از هوش مصنوعی همچنین به پیامدهای اجتماعی گسترده تر مانند سوگیری ها، جابجایی شغلی، حریم خصوصی داده ها، انتشار اطلاعات نادرست و تأثیر هوش مصنوعی بر فرآیندهای تصمیم گیری گسترش می یابد.

ایالات متحده

چشم انداز جهانی مقررات هوش مصنوعی به تدریج در حال شکل گیری است. در 30 اکتبر، پرزیدنت بایدن فرمان اجرایی صادر کرد که توسعه دهندگان هوش مصنوعی را موظف می کرد تا ارزیابی داده های برنامه های کاربردی خود را که برای آموزش و آزمایش هوش مصنوعی، اندازه گیری های عملکرد و آسیب پذیری آن در برابر حملات سایبری استفاده می شود، به دولت فدرال ارائه دهند.

دولت بایدن هریس در تدوین مقررات داخلی هوش مصنوعی، از جمله با چارچوب مدیریت ریسک هوش مصنوعی مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) و تعهدات داوطلبانه شرکت‌های هوش مصنوعی برای مدیریت خطرات ناشی از فناوری، پیشرفت می‌کند. این به عنوان رویکرد خودتنظیمی صنعت از سوی دولت ایالات متحده شناخته می شود و در صنعت مورد استقبال قرار گرفت.

• لینک های مفید :

2 نظر در “بررسی Chat GPT بعد از یک سال

 1. علیرضا گفت:

  بخش هیوامیتک سایتتون هم راه افتاد.. تبریک

  1. هیوامی گفت:

   ممنون از شما. سایت همیشه در دست توسعه هست به مرور کامل و کاملتر خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 نظر در “بررسی Chat GPT بعد از یک سال

 1. علیرضا گفت:

  بخش هیوامیتک سایتتون هم راه افتاد.. تبریک

  1. هیوامی گفت:

   ممنون از شما. سایت همیشه در دست توسعه هست به مرور کامل و کاملتر خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *